یک فنجان حرف تازه دم

یادداشت های بی وقت

آآآآآه..... 

و یا هر صدای دیگری که برای یک نفس عمیق متصور می شوید! 

این صدای وجدانیست که آسوده .....دلی که آرام و قلبیست که مطمئن شد! و صدای انسانیست که گویی بار امانت  را زمین نهاد.... 

نه، اشتباه نکنید.امام خمینی دوباره نمرده و این جملات هم هیچ ربطی به وصیت نامه اش ندارد و من اصلا سیاسی نیستم! 

من فقط جانداری هستم خیلی خوشحال و خرسند.چون بعد از مدتها تلاش بالاخره توانستم با این خمیر لعنتی فوندانت کیک درست کنم!حالا ببینید اونهایی که انرژی هسته ای درست می کنند چقدر جو گیر میشوند دیگر! 

این خمیر فوندانت شده بود دغدغه من.شب و روز به فکرش بودم و مامانم می گفت اگر یک صدم اینقدر که به فکر کیک و خمیر فوندانتی به فکر نمازت بودی،جایت وسط بهشت بود.... 

شونصد کیلو پودرقند و گلیسیرین خوراکی و گلوکز مایع و کوفت و زهرمار حروم کردم تا به فرمول این خمیر دست یازم...و با اینکه خیلی دلم می خواست مثل ادیسون ناامید نشوم  ،بالاخره رفتم تجریش به آن دکان شهرفرنگ که فقط  همان جا خمیر فوندانت داشت و گفتم آقا من آنچه یافت می نشود،آنم آرزوست. 

او هم یک کیلو خمیر داد دستم و یک چیزی در حد قیمیت خون پدر پدربزرگم پول از من گرفت(چون الان تورم بالا رفته و یارانه ها هم هدفمند شده،خون پدرم بیشتر از اینها می ارزد و قیمت خمیر فوندانت هم با توجه به نرخ تورم در زمان  پدر پدربزرگم و ارزش پول  آن دوران  محاسبه شده) 

حالا این خمیر را گرفتیم...به نیت کیک تولد روزبه....دلمان نمی آمد امتحانش کنیم.از طرفی هم می ترسیدم جواب ندهد و روز تولد دستم بماند توی حنا. 

خلاصه چنین شد که می بینید....خیلی ساده ،با کمترین تزئین ممکن و در حد آزمایش می شود یک،دو،سه؛کیکی ساختیم با آن 

 

این آب کنار ستاره ها خیلی زود خشک شد و کیک یکدست....اگرچه من عجله کردم و فرتی  عکس گرفتم ولی ناصافی های روی کیک ایراد کار من نیست و به من هم هیچ ربطی ندارد که مشک آن است که خود ببوید.جایتان خالی کیک فوق العاده خوشمزه و لذیذ شد به بود و فرو رفتگی های سطح کیک مربوط به دست های کتلت کوچولوی  روزبه است که فکر می کند هروقت کیک درست می کنیم باید یک شمع هم بگذاریم رویش و تولدت مبارک بخوانیم!   

 

به هر حال این بود انشای من و امیدوارم روز تولد روزبه هم کیکم خوب از آب دربیاید 

فقط خواهش می کنم نگویید مگه مجبوری خودت کیک درست کنی واسه تولد....چون واقعا نمی توانم توضیح بدهم چقدر دلم می خواهد این کار را خودم انجام بدهم! 

نوشته شده در یکشنبه 17 بهمن‌ماه سال 1389ساعت 09:29 ق.ظ توسط زهرا... نظرات (14)


Design By : Pichak